Jak prawidłowo wykonać montaż tarasu pływającego?
Podstawą prawidłowego montażu tarasu pływającego, z racji powyżej opisanych powodów, jest zastosowanie tzw. regulowanych podpór. To dzięki nim można w późniejszym etapie odpowiednio wypoziomować całą konstrukcję.
W wielu przypadkach fachowcy powinni zastosować również technikę spinania legarów. Powstająca w ten sposób „drabinka” ma pewne właściwości kratownicy, zwiększając sztywność i stabilność tarasu. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne wtedy, gdy konstrukcję ustawia się na dachu budynku.
W przypadku wspomnianych wcześniej dachów pojawia się jeszcze jeden, bardzo istotny czynnik – to zabezpieczenie pokrycia dachowego. Często popełnianym błędem jest jego uszkodzenie podczas budowy tarasu pływającego. W efekcie, w czasie bardzo intensywnych opadów, woda może dostawać się do budynku, tworząc nieestetyczne zacieki na sufitach i ścianach.
W przypadku konstrukcji drewnianych istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie desek. Do tego podstawą jest stosowanie odpornych na wilgoć, nierdzewnych wkrętów. Kluczowe dla trwałości całego tarasu będzie również prawidłowe przygotowanie podłoża pod montaż drewnianej podłogi. Alternatywą są konstrukcje systemowe, wykonywane z materiałów kompozytowych. W nich do spajania stosuje się specjalne łączniki, których użycie nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi. Co ważne, po montażu pozostają one całkowicie niewidoczne.
Dodaj komentarz