marzec 07 2018 0Comment
Elewacje drewniane Kraków 1

Elewacje drewniane Kraków

Sposób „zabudowania” naszych budynków jest bardzo ważny przede wszystkim z punktu widzenia jego estetyki. Nasza firma elewacje drewniane kraków sprawi, że Twój budynek będzie wyjątkowy. Ocieplony budynek można zabudować drewnem i tym samym nadać mu wyjątkowego piękna, które docenimy dosłownie o każdej porze roku.

Zastosowanie drewna w tym przypadku wcale nie musi wiązać się z problemami i potrzebą nieustannej konserwacji tego materiału. My z chęcią zajmiemy się wykonaniem elewacji drewnianej w Krakowie, a i do tego zaproponujemy własne rozwiązania, jak i sprzedamy najlepsze na rynku materiały, dzięki którym elewacja na pewno będzie pięknie się prezentowała przez długie lata.

Elewacje drewniane Kraków – z jakiego rodzaju drewna warto ją wykonać

W przypadku wykonywania fasady budynku z drewna mamy naprawdę szerokie możliwości wyboru desek. Najpopularniejsze w Polsce jest oczywiście drewno rodzime, nie tylko z racji jego ładnego wyglądu oraz dużej dostępności, ale także po prostu wyjątkowo przystępnej ceny. Świerk bądź sosna sprawdzają się tutaj wręcz wyśmienicie, a do tego przez zastosowanie odpowiedniej bejcy, można w łatwy sposób wyciągnąć z tego drewna jego naturalną strukturę.

Spośród nieco mniej znanych nam odmian, ale równie dobrych przy budowie elewacji, należy wymienić modrzew syberyjski oraz sosnę skandynawską. Deski z tego drewna będą oczywiście nieco droższe, ale warto zwrócić uwagę na to, że ich naturalne występowanie dotyczy naprawdę trudnych warunków klimatycznych. W efekcie deski te są naprawdę odporne na działanie wilgoci, dużego nasłonecznienia czy niskich temperatur lub wiatrów.

Elewacje drewniane w Krakowie z drewna egzotycznego

elewacje drewniane kraków

Dla osób z bardziej zasobnym portfelem możemy zaproponować wykonanie elewacji drewnianej w Krakowie z desek z drewna egzotycznego. Szczególnie dużą popularnością cieszy się tutaj tatajuba, drewno okume bądź massaranduba. Istotną zaletą tych desek jest ich bardzo elegancki i jednocześnie zróżnicowany wygląd. Można dobrać kolor deski do własnych potrzeb, a i później ożywić go z wykorzystaniem dodatkowych farb. Drewno egzotyczne jest oczywiście najdroższe z tego zestawienia, ale z drugiej strony gwarantuje trwałość na długie lata i to bez konieczności dodatkowego jego zabezpieczania.

Więcej informacji o elewacji drewnianych mogą Państwo znaleźć w naszym artykule: Elewacje drewniane – montaż, ceny, informacje

Profesjonalne wykonanie elewacji drewnianej w Krakowie

montaż elewacje drewniane

Decydując się na wykonanie fasady swojego budynku z drewna, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby do zadania podejść w sposób maksymalnie profesjonalny. Błędy podczas wykonywania konstrukcji mogą bowiem sprawić, że deski będą niszczały o wiele szybciej, niż powinny i to nawet jeśli stosuje się dobre środki do zabezpieczania drewna. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z naszych usług. Posiadamy zespół doświadczonych pracowników, który sprawnie i za rozsądne pieniądze zajmie się wykonaniem elewacji drewnianej na terenie Krakowa oraz w bliskich okolicach miasta.

Elewacje drewniane kraków – na co warto zwrócić uwagę

Jeśli jednak chcą Państwo samodzielnie wykonać fasadę swojego budynku, to koniecznie należy pamiętać o kilku bardzo istotnych elementach:

– niezwykle istotne jest solidne zamocowanie rusztowania dla elewacji, gdyż to ono będzie przyjmowało na siebie, chociażby siłę generowaną przez duże porywy wiatru;
– wykonując rusztowanie dla elewacji, należy pozostawić korytarze wentylacyjne, dzięki nim deski elewacyjne będą dobrze wentylowane, co ułatwi ich schnięcie i uchroni je przed szybkim niszczeniem;
– desek nie wolno montować na rusztowaniu na ścisk, należy pozostawiać między nimi malutkie przerwy, aby drewno mogło pracować w zależności do temperatury. Brak przerw powoduje, że deski zaczynają na siebie nachodzić i wzajemnie się uszkadzają.

Jak skutecznie zabezpieczać elewacje drewniane

Szczególnie w przypadku zdecydowania się na krajowe drewno do wykonania fasady budynku, musimy koniecznie pamiętać o tym, aby od czasu do czasu zająć się jego konserwacją. Takie działanie po pierwsze pozwala przywrócić piękny wygląd deskom, które są niszczone, chociażby przez działanie silnego nasłonecznienia. Ważniejsze jest jednak to, że drewno z czasem traci oleje, którymi fabrycznie zostało zabezpieczone. Z tego powodu warstwę zabezpieczenia należy od czasu do czasu odnawiać i tym samym uchronić drewno przed zbyt szybkim jego nagryzaniem przez ząb czasu.

Do podstawowych metody zabezpieczania desek można zaliczyć: lakierowanie, bejcowanie, malowanie oraz impregnowanie. Podstawą jest tutaj oczywiście impregnacja proces, dzięki któremu na drewnie, oraz w jego strukturze, tworzy się warstwę ochronnego oleju. Pozostałe metody, a przede wszystkim lakierowanie oraz bejcowanie, mają na celu przede wszystkim ożywić kolor desek i wyciągnąć z nich naturalne piękno, a więc jest to bardziej działanie poprawiające estetykę niż chroniące deski.

Sprawdź też: Elewacja drewniana – wskazówki, montaż, koszta

Elewacje drewniane Kraków oferta

Nasza firma kompleksowo zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości materiałów drewnianych oraz ich montażem. Oprócz profesjonalnej usługi, mogą Państwo liczyć również na naszą pomoc w zakresie pomysłu oraz projektu. Zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego. 

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments