styczeń 27 2018 1Comment
cena tarasu kompozytowego

Koszt tarasu kompozytowego

Zastanawiasz się jaki jest koszt tarasu kompozytowego? Tarasy wykonane z desek kompozytowych cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Mączka drzewna z dodatkiem kompozytów jest prasowana, dzięki czemu deska z jednej strony wygląda prawie jak prawdziwe drewno, ale z drugiej strony pozbawiona jest typowych dla drewna wad. W efekcie kompozyty praktycznie w ogóle nie są podatne na działanie wilgoci, nie odbarwiają się tak bardzo, nie gniją i nie wyginają się, a do tego posiadają ryflowaną powierzchnię, która ułatwia odprowadzanie wody z tarasu i jednocześnie ogranicza ryzyko poślizgnięcia się.

Taras kompozytowy cena

koszt tarasu kompozytowego

Przeciwnicy kompozytów zarzucają im przede wszystkim wysoką cenę, która faktycznie w stosunku do rodzimego drewna nie prezentuje się zbyt ciekawie. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że raz wykonany taras kompozytowy mamy naprawdę na długie lata, a do tego po jego postawieniu zupełnie zapominamy o konserwacji. Naturalna deska tarasowa wymaga troski od jej właściciela i częstego odświeżania ochronnej warstwy olejów oraz lakierów. Ile w takim razie kosztuje wykonanie typowego tarasu z desek kompozytowych?

Koszt tarasu kompozytowego zależy od wielu czynników

cena tarasu kompozytowego

Oczywiście nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić tego, ile dokładnie taki taras będzie kosztował. Duży wpływ na cenę ma to, czy decydujemy się na taras o standardowym, kwadratowym lub prostokątnym kształcie, czy zależy nam na czymś bardziej innowatorskim, o zmyślnych kształtach. Oczywiście na cenę ma także wpływ sama powierzchnia tarasu, jaki planujemy zbudować. Nie można zapominać o rodzaju desek kompozytowych, a tych na rynku trochę znajdziemy i z pewnością ich ceny będą dość zróżnicowane.

Z naszej strony możemy polecić przede wszystkim zakup gotowych już zestawów do montażu tarasu kompozytowego, niż kupowanie wszystkich elementów osobno, nierzadko w różnych sklepach. W gotowych zestawach nie tylko niczego nam nie zabraknie, ale przede wszystkim jest to rozwiązanie sporo tańsze. Spróbujmy więc wyliczyć koszty typowego tarasu kompozytowego o powierzchni 24 mkw., w standardowej formie i biorąc pod uwagę materiały z półki nieco wyższej niż średnia.

Sprawdź też: Taras kompozytowy, taras drewniany z desek kompozytowych, wady i zalety

Taras o wymiarach 6 x 4 m – ile to może kosztować?

taras z kompozytu

Podliczanie kosztów zaczynamy od określenia ceny samych desek kompozytowych. Wydamy na nie około 6 do 10 tysięcy złotych, biorąc oczywiście pod uwagę wspomnianą wcześniej powierzchnię. Do tego doliczamy aluminiowe legary, których będziemy potrzebować około 3,5 mb na 1 m2 tarasu. Wydamy na nie w okolicach 2000 zł łącznie. Do tego musimy dodać oczywiście specjalne listwy maskujące, klipsy  oraz akcesoria montażowe. Na to wydamy również około 2000 zł, co łącznie daje nam kwotę około 10 – 14 tysięcy złotych. Czy jest to dużo? Biorąc pod uwagę, iż rozpatrujemy koszt zakupu materiałów dobrej jakości cena tarasu kompozytowego jest niewiele mniejsza od desek egzotycznych, ale jeśli chcemy zbudować taras, który wytrzyma długie lata nie warto oszczędzać i wybierać najtańsze materiały dostępne na rynku.

W takich kosztach powinna nam się zamknąć inwestycja w taras kompozytowy, jeśli zdecydujemy się zbudować go samodzielnie z dobrej jakości materiałów. Zlecając pracę fachowcom, musimy oczywiście wziąć pod uwagę opłatę dla nich. Ile to będzie kosztowało? Tutaj nie ma tak naprawdę żadnych ram cenowych, gdyż każda ekipa montażowa może liczyć sobie koszty pracy inaczej. Z reguły ceny wahają się w granicach od 150 do nawet 250 zł za każdy metr kwadratowy. Nie warto jednak kierować się ceną. Dobrze jest znaleźć ekipę polecaną i doświadczoną, popytać pośród rodziny i znajomych albo posprawdzać opinie w sieci, choć do nich trzeba podchodzić z pewnym dystansem.

Dokładny koszt tarasu kompozytowego

Przypominamy jednak, że wyliczone przez nas koszty są bardzo mocno orientacyjne. Każdy taras kompozytowy może mieć inną formę, trzeba go wykonać na innym podłożu, postawić na podbudowie lub po prostu na ziemi, a do tego możemy chcieć wykonać taras zadaszony. Wszystkich chcących poznać bardzo dokładne koszty wybudowania tarasu zapraszamy do kontaktu z nami. Na podstawie przekazanych informacji nie tylko bardzo dokładnie wyliczymy łączny koszt wybudowania tarasu, ale także zaproponujemy najlepsze materiały dla danego przypadku. Nasza wycena oczywiście do niczego nie zobowiązuje, a więc zachęcamy do skorzystania z takiej pomocy.

Wyliczane przez nas koszty są bardzo dokładne, gdyż bierzemy pod uwagę wszystkie elementy potrzebne do jego zbudowania, a i dokładnie przyglądamy się warunkom terenowym, w jakich konstrukcja będzie powstawała.  Z chęcią pomożemy także w doborze materiałów i w wyliczeniu kosztów wykonania tarasu z prawdziwego drewna, które wciąż ma wielu zwolenników.


Zamów wycenę tarasu

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
olawitkowska1@onet.pl'
ola
4 lat temu

Witam ja sama mam deski tarasowe, które w porównaniu do pytek zachowują się świetnie. Nic nie pęka nie ma odprysków.