Zadzwoń do nas

biuro - 12 444 78 98 sprzedaż - 12 444 79 80

Godziny otwarcia

pn. - pt. 9:00 - 16:00

Taras z basenem – mały basen koło domu

taras z basenem
8 kwietnia 2020 Łukasz Brak komentarzy

Taras z basenem – mały basen koło domu

Ciepłe, letnie dni zachęcają do spędzania wolnego czasu nad wodą. Nie zawsze jednak trzeba jechać daleko za miasto albo wypoczywać w tłumie nad lokalnymi stawami czy obiektami basenowymi. Jeśli masz trochę miejsca przed domem, z powodzeniem możesz wybudować swój prywatny basen. Oczywiście sam zbiornik wodny to nie wszystko. Powinieneś odpowiednio zaaranżować przestrzeń wokół niego, budując funkcjonalny i piękny taras z basenem. Które z dostępnych na rynku materiałów są najpiękniejsze i najtrwalsze jednocześnie? Co wybrać, aby stworzyć przestrzeń zachęcającą do wypoczynku na świeżym powietrzu? Sprawdź już teraz – podpowiadamy!

Pomysł na aranżacje tarasu z basenem

Zanim w ogóle zabierzesz się za planowanie, a potem zakupy, zastanów się nad stylem. Lubisz rozwiązania klasyczne, nowoczesne lub minimalistyczne? A może celujesz w coś rustykalnego lub nawet orientalnego? Ograniczeniem jest tutaj tylko Twoja wyobraźnia oraz indywidualne potrzeby.

Taras z basenem - mały basen koło domu 1

Określ jednak styl, aby mieć podstawę, na której będziesz się później trzymać w czasie urzeczywistniania swojej wizji. Bierz oczywiście pod uwagę względy funkcjonalne. Basen wraz z tarasem mogą być wyjątkowo piękne, ale chyba nie chcesz, aby był to wyłącznie ozdobnik ogrodu, z którego nie da się korzystać, prawda?

Taras z basenem - mały basen koło domu 2

Odpowiednio dobierz miejsce na przyszły wypoczynek

Choć nie każdy posiada duży ogród dookoła domu, to jednak wybór miejsca na basen wraz z tarasem ma kluczowe znaczenie. Znasz każdy zakątek swojej przestrzeni zielonej, prawda? Zastanów się więc teraz, czy w czasie upalnych dni wolisz wypoczywać na słońcu, czy raczej w miejscu zacienionym.

Przeanalizuj również to, w jakich porach dnia najczęściej oddajesz się takiemu relaksowi. Basen możesz wybudować np. w miejscu bardziej nasłonecznionym, a okalający go taras w cieniu, chociażby w pobliżu drzew.

Trzeba zrobić dokładne pomiary

Wybrałeś konkretny styl i określiłeś miejsce, w którym basen z tarasem powstają? W takim razie zacznij teraz wszystko mierzyć. Jeśli basen stawiasz gdzieś na środku ogrodu, po prostu pamiętaj, aby zachować ze wszystkich stron odpowiednią ilość miejsca na taras. Na pewno postaraj się na chociaż jednym boku zagospodarować więcej miejsca. To tam będziesz mógł rozstawić stolik, leżaki i wszystko to, co potrzebne Ci do wypoczynku.

Jeżeli całość stawiasz tuż obok domu, koniecznie pamiętaj o odstępie. Zachowaj odpowiednią odległość basenu od muru. Wylewająca się z niecki woda może podsiąkać i zawilgacać mury. To niezdrowe dla konstrukcji, która w krótkim czasie może pokryć się pleśnią oraz grzybem.

Zamów pomiar tarasu z kosztorysem
Mogą Państwo również zamówić profesjonalny pomiar tarasu przez specjalistów z firmy Hardwood. Przygotujemy harmonogram prac i ustalimy zakres czynności dla pozostałych wykonawców. Zapraszamy do współpracy.

Atrakcyjna okolica to potencjał na piękny basen z tarasem

Z Twojego ogrodu masz piękny widok na góry, lasy, jeziora czy inne miłe dla oka rzeczy? Powinieneś wykorzystać tę sytuację. Wypoczynek na pewno będzie przyjemniejszy, jeśli nieustannie będziesz mógł podziwiać te widoki. 

taras z basenem obraz 5

To prawda, że na osobach mieszkających w takich miejscach nie robi to już większego wrażenia, ale uwierz, obserwując te widoki, podświadomie lepiej wypoczywasz. Planując budowę basenu, postaraj się (o ile to możliwe), aby taras obok niego zapewniał widok na piękną okolicę. Jeśli masz np. wysoki płot lub inne zabudowania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestrzeń wypoczynkową zbudować na małym podniesieniu.

SPRAWDŹ TEŻ: Tarasy ogrodowe

Basen przy tarasie również może być zadaszony

Nie chcesz być na łasce pogody, która dyktuje Ci, kiedy można wypoczywać nad przydomowym basenem, a kiedy nie? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbiornik wraz z okalającym go tarasem po prostu zabudować dachem. Będziesz mógł korzystać z relaksu nad wodą nawet w czasie deszczowych, ale ciepłych dni. Dodatkowo zadaszenie zatrzyma część zanieczyszczeń. Łatwiej będzie Ci utrzymać wodę w idealnej czystości.

Z drugiej strony zadaszenie ma również pewne wady. Największą jest ograniczenie dostępu światła słonecznego. Dla niektórych osób jest to ważne, ale pamiętaj, że z tego powodu woda na pewno będzie miała niższą temperaturę. Jak widzisz, nie ma rozwiązania idealnego – wybierz to, co możliwie najbardziej pasuje do Twojego gustu.

Budowa tarasu dookoła basenu – jaki rodzaj nawierzchni wybrać?

Z oczywistych względów, nawierzchnia dookoła basenu powinna być wykonana z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Woda to jednak także problem związany z bezpieczeństwem osób wypoczywających nad takim zbiornikiem. 

Taras z basenem - mały basen koło domu 3

Jeśli taras będzie wykonany z bardzo śliskiego materiału, niewiele trzeba, aby zrobić sobie krzywdę. Do najpopularniejszych materiałów, jakich używa się do budowy tych konstrukcji, należy zaliczyć:

kostkę brukową

deski kompozytowe

płytki ceramiczne

drewno

Jakie zalety oraz wady mają poszczególne rozwiązania i co w związku z tym wybrać? Sprawdźmy to teraz.

SPRAWDŹ TEŻ: Deski na taras – co sprawdzi się najlepiej?

Kostka brukowa na pewno nie uprzyjemni relaksu nad wodą

Zastanów się przede wszystkim nad tym, czy naprawdę chcesz relaksować się na betonie? Z oczywistych względów bruk jest całkowicie odporny na działanie wilgoci. Jednak w czasie upalnych letnich dni będziesz się na nim dosłownie smażyć. Beton ekspresowo nagrzewa się do wysokich temperatur, a że równie szybko traci swoje ciepło, to nieustannie promieniuje gorącem. Dookoła zrobi się bardzo ciepło, ale nieprzyjemne będzie również chodzenie bosą stopą po kostce. Biorąc pod uwagę te wady, naszym zdaniem nie będzie to najlepszy wybór.

Płytki ceramiczne mogą być śliskie, a więc niebezpieczne

Zapewne każdemu z basenem kojarzą się właśnie płytki ceramiczne. To nimi wyłożone są publiczne obiekty tego typu i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ceramikę bardzo łatwo utrzymać w sterylnej czystości, co ułatwia pracę osobom odpowiedzialnym za czystość.

Czy jednak w prywatnym ogrodzie ceramika dookoła basenu faktycznie jest dobrym rozwiązaniem? Na pewno jest odporna na wilgoć, a utrzymanie jej w czystości nie stanowi żadnego problemu. Z drugiej strony na takim tarasie będzie trzeba uważać, aby czegoś nie upuścić. Wystarczy, że butelka upadnie na płytkę pod złym kątem i już może pojawić się pęknięcie.

Płytki mogą oczywiście wyglądać ładnie, co jest ich zaletą, ale za to zdecydowana większość z nich ma gładką powierzchnię. Gdy pojawi się na niej woda, ryzyko poślizgnięcia się jest naprawdę duże. Problemy pojawią się dodatkowo po zimie. Nawet jeśli płytki są mrozoodporne, to i tak na wiosnę często niektóre z nich trzeba wymieniać.

Drewno na taras z basenem

Pozornie może się wydawać, że drewno to wyjątkowo zły pomysł w tym przypadku. Owszem, po części jest to prawda, ale tylko w przypadku wyboru złych gatunków. Najgorzej wypadają niestety te najtańsze deski, w tym sosnowe oraz modrzewiowe. One faktycznie są bardzo mało odporne na wilgoć. Szybko dochodziłoby do ich butwienia lub wypaczania. Ratunkiem jest konserwacja, ale tę trzeba by wykonywać wyjątkowo często.

Taras z basenem - mały basen koło domu 4

Drewno egzotyczne w okół nawierzchni tarasu z basenem

Zupełnie inna historia dotyczy drewna egzotycznego, które naszym zdaniem świetnie nadaje się do wykonania tarasu wokół basenu. Deski z drewna egzotycznego są naturalnie uodpornione na działanie wilgoci i nie trzeba przeprowadzać ich regularnej konserwacji. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że zapewnia wysoki komfort termiczny. Deski nawet po mocnym nagrzaniu pozwalają na chodzenie po nich boso. Przy chłodniejszych dniach zachowują natomiast przyjemną temperaturę. Drewno jest również bezpieczne. Po pierwsze nie jest śliskie (deski są ryflowane), a dodatkowo w razie upadku częściowo amortyzuje go, zmniejszając ryzyko urazów.

Deski z bangkirai – ciekawy sposób na wykończenie tarasu dookoła basenu

Jak już wiesz, drewno egzotyczne świetne nadaje się do wykończenia tarasu okalającego przydomowy zbiornik wody. Szczególnie polecamy tutaj deski tarasowe wykonane z bangkirai. Jego naturalne właściwości sprawiają, że jest wyjątkowo odporne na działanie wilgoci. Nie ma tutaj obawy o gnicie czy zarastanie mchem. Nie trzeba go przy tym regularnie konserwować, co również stanowi dużą zaletę.

Taras z basenem - mały basen koło domu 5

Choć jest droższe od desek z rodzimych gatunków, to jednak taka inwestycja będzie na lata, a więc bardzo opłacalna. Jego ważną zaletą jest wyjątkowo prosta obróbka. Bez problemu można z nich tworzyć nawet bardzo fantazyjne kształty, planując konstrukcję tarasu zgodnie ze swoimi potrzebami.

Warto pamiętać o tym, że deski z tego drewna są również szorstkie i nie ma ryzyka poślizgnięcia się. Oprócz tego nie pojawiają się żadne drzazgi, a więc bezpieczeństwo korzystania z tej powierzchni jest jeszcze większe.

Oczywiście nie ma róży bez kolców. Drewno egzotyczne ma w tym przypadku pewną wadę. Przy dłuższym kontakcie z wodą może puszczać nieco barwnika. Dostając się do basenu, będzie go delikatnie zanieczyszczał. Nie jest on jednak groźny dla zdrowia.

SPRAWDŹ TEŻ: Nowoczesny taras – jak urządzić taras

Taras z kompozytu – czy sprawdzi się przy basenie?

Ostatnia z dostępnych opcji to kompozyty, które obecnie również cieszą się sporą popularnością. Deski z tego materiału są mocno sprasowaną mieszaniną mączki drzewnej z tworzywami sztucznymi. Efekt jest taki, że produkt naprawdę wygląda jak drewno, a przy tym pozbawiony jest jego typowych wad. Jest całkowicie niepodatny na działanie wilgoci, a do tego niepalny (jeśli deska jest wysokiej jakości).

Deski kompozytowe zawsze są ryflowane, a więc nie ma obaw o śliskość wykonanej z nich nawierzchni. Co ważne, materiału tego nie trzeba w żaden sposób konserwować. Choć jest drogi w zakupie, to jednak solidny, a przy tym wykonanie konstrukcji jest wyjątkowo proste. To gotowe systemy, które montuje się poprzez wykorzystanie specjalnych klipsów.

Zamów piękny taras przy basenie
Chcesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie materiały faktycznie wytrzymają długie lata? W takim razie już dziś skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty. Sprzedajemy najlepsze na rynku deski tarasowe, w tym wykonane z drewna egzotycznego. Wysoka jakość idzie u nas w parze z konkurencyjną ceną. Dodatkowo zapewniamy swoje wsparcie przy wyborze – skontaktuj się z nami już dziś!

Szukasz inspiracji? Sprawdź poniższą galerię, w której prezentujemy tarasy drewniane z basenem. Posiadamy doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. 

Łukasz

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Dodaj komentarz

Montaż & Sprzedaż

Kompleksowo zajmujemy się realizacją tarasów oraz elewacji drewnianych. Posiadamy własny punkt sprzedaży oraz prowadzimy inwestycje dla klientów prywatnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Hardwood.pl" działający pod adresem https://hardwood.pl
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "IZOLBAU - MARCIN WIŚNIOWSKI, HARDWOOD - MARCIN WIŚNIOWSKI, VIRTUAL IT - MARCIN WIŚNIOWSKI", prowadząca działalność pod adresem: Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 868-16-43-914, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest MARCIN WIŚNIOWSKI. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: biuro@hardwood.pl, telefonicznie pod numerem 12 444 78 98 lub pisemniepisząc na adres Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zaleceń bezpiecznego korzystania z sieci.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi Newslettera (w tym przesyłania za zgodą treści reklamowych)
  • Usługi komentowania / polubienia wpisów w Serwisie bez konieczności rejestrowania się
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy, za pośrednictwem których świadczona jest usługa Newslettera
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Newsletter Administrator w celu świadczenia usługi Newsletter, korzysta z usług podmiotu trzeciego - serwisu MailChimp, . Dane wprowadzone w formularzu zapisu do newslettera są przekazywane, przechowywane i przetwarzane w serwisie zewnętrznym tego usługodawcy. Informujemy, że wskazany partner może modyfikować wskazaną politykę prywatności bez zgody Administratora.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - IZOLBAU - MARCIN WIŚNIOWSKI, HARDWOOD - MARCIN WIŚNIOWSKI, VIRTUAL IT - MARCIN WIŚNIOWSKI, Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@hardwood.pl
 • Połączenie telefoniczne - 12 444 78 98
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings