czerwiec 01 2021 0Comment
Dlaczego warto wybrać deski tarasowe Garapa

Dlaczego warto wybrać deski tarasowe Garapa?

W najbliższym czasie planujesz zbudować taras? A może przed Tobą misja związana z wymianą desek na zbudowanym już tarasie? Niezależnie od tego, w jakiej znajdujesz się sytuacji, na pewno będziesz musiał podjąć decyzję dotyczącą wyboru rodzaju drewna. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że wielu zależy na tym, aby taras drewniany był wykonany z naturalnego drewna. W takiej sytuacji możemy zdecydować się na drewno egzotyczne – np. Garapa, Cumaru lub Ipe. Rosnącą popularnością cieszy się ostatnio Garapa. Co warto o nim wiedzieć? Jakie zalety mają deski tarasowe Garapa i dlaczego warto wybrać deski tarasowe Garapa? Dowiedz się!

Czym jest drewno egzotyczne Garapa?

Drewno egzotyczne Garapa pochodzi z drzew, które rosną przede wszystkim w Ameryce Południowej w dorzeczu Amazonki, jak i na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego – np. w Brazylii. 

Takie drzewa są dość ogromne – mają nawet sto stóp wysokości i pięć stóp średnicy. Poza tym warto wiedzieć, że drewno tego gatunku jest dość charakterystyczne, bowiem ma jasnożółtą kolorystykę. 

Dlaczego warto wybrać deski tarasowe Garapa? 1

Gatunek ten idealnie się  sprawdza na tarasy drewniane lub elewacje drewniane

Dodatkowo warto wiedzieć, że drewno Garapa nie wydziela żadnego zapachu, natomiast jego obróbka musi być przeprowadzana przez profesjonalistów, bowiem jest ono dość twarde. 

Czy deski tarasowe Garapa to dobry wybór?

garapa deska

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem desek tarasowych Garapa, lecz nadal masz wątpliwości, czy to dobry wybór, to koniecznie zapoznaj się z kilkoma najważniejszymi zaletami tego gatunku drewna. 

Deski tarasowe Garapa nie są drogie

Mimo że moglibyśmy wykorzystać wiele gatunków drewna, aby zbudować taras, to jednak drewno Garapa wyróżnia się czymś, co jest niezwykle ważne dla właścicieli domów – niską ceną. Tym bardziej, że to rodzaj drewna egzotycznego!

Choć oczywiście Ipe Lapacho jest znakomitym wyborem, bowiem zapewnia fantastyczną trwałość i gęstość, to należy wiedzieć, że Garapa nie jest wcale dużo gorsza! Trzeba też wiedzieć, że zapewnia świetny wygląd, jak i jest odporne na owady, czy chociażby gnicie. Nie ma więc co się dziwić, że cieszy się ono coraz większą popularnością!

Ile kosztują deski tarasowe Garapa?

Ceny za deski tarasowe Garapa na bieżąco aktualizowane są w naszym sklepie internetowym.
Zapraszamy do sprawdzenia naszej kategorii i zapoznania się z bieżącym cennikiem.

Deski tarasowe Garapa są bezpieczne i łatwe w utrzymaniu

Mogłoby się nam wydawać, że taras to całkowicie bezpieczne miejsce, ale czy na pewno? Nie do końca – w końcu może wbić nam się drzazga, możemy się przewrócić, czy poślizgnąć. Na dodatek wraz z upływem czasu deski ulegają uszkodzeniom, które mogą być spowodowane przez owady, czy wodę lub inne działania atmosferyczne. Z tego też powodu tak wiele osób decyduje się na wykorzystanie drewna Garapa, projektując taras, bowiem ono zmniejsza ryzyko wystąpienia wymienionych zagrożeń.

Właściciele domów mający deski tarasowe Garapa, doskonale wiedzą, że muszą pamiętać o regularnej konserwacji – dzięki niej drewno jest dużo mniej podatne na odpryski. Zaletą tego gatunku drewna jest też to, że nie jest ono zbytnio wymagające, jeśli chodzi o jego utrzymanie. 

Wysoka klasa bezpieczeństwa przeciwpożarowego

Wydaje Ci się, że każde drewno jest łatwopalne? Zatem jesteś w błędzie, bowiem Garapa jest znana m.in. z tego, że ma odporność ogniową klasy A. Świadczy więc to o tym, że należy do tej samej kategorii co chociażby stal, czy cement. I mimo że to nie oznacza, że Garapa jest w pełni ognioodporna, to jednak gdy wybuchnie pożar, to ogień będzie dużo wolniej się rozprzestrzeniał po deskach tarasowych Garapa.

Garapa świetnie nadaje się na taras przy basenie

Jeśli masz w planach zbudowanie tarasu niedaleko basenu, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że będzie on często narażony na wodę. Dlatego właśnie najlepszym wyborem jest drewno Garapa, które zatrzymuje wilgoć, jak i zapobiega gniciu. Na tarasie uciążliwe są też owady np. termity, które mają negatywny wpływ na żywotność tarasie. Na szczęście jednak gęstość drewna je powstrzymuje, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się pięknym tarasem!

Garapa świetnie wygląda

W sytuacji, gdy zależy nam na tym, aby poprawić zewnętrzny wygląd domu, warto też rozważyć właśnie drewno Garapa. Ma ono złoty kolor, dlatego też często jest wykorzystywane w nowoczesnej architekturze. I choć zdaniem innym Ipe jest piękniejsze, bowiem ma czerwono-brązowe odcienie, to jednak nie ulega żadnym wątpliwościom, że Garapa to też ciekawa propozycja! Kolor tego gatunku drewna jest różnie opisywany – niektórzy twierdzą, że jest ono żółte, inne mówią, że jest miodowe. Niezależnie jednak od tego, jak je nazwiemy, to pewne jest, że prezentuje się fantastycznie!

Garapa jest łatwa w czyszczeniu

Konserwacja drewna Garapa pochłania niewiele czasu – to kolejna ogromna zaleta tego gatunku. Nie od dziś jednak wiadomo, że drewno liściaste jest łatwe, jeśli chodzi o jego pielęgnacje. Aby o nie dbać, wystarczy nam woda i odrobina mydła – nie potrzeba nic więcej!

Deski tarasowe Garapa to trwałość i luksus w jednym

Deski tarasowe z drewna IPE od lat cieszą się sporą popularnością, bowiem należą do jednych z najtwardszych na świecie. Mimo to jednak nie każdego stać na ich zakup, bowiem są dość drogie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje świetny zamiennik - deski tarasowe Garapa, które również są bardzo wytrzymałe i znakomicie się prezentują. Ich cena jest dużo niższa. Jeśli zatem jesteś nimi zainteresowany, to już dziś zainteresuj się ofertą firmy HARDWOOD, która oferuje niezbędne elementy do realizacji tarasu z drewna egzotycznego i kompozytu, czy też elewacji drewnianej. Ponadto zajmuje się również profesjonalnym montażem tarasów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments