sierpień 31 2017 0Comment
Taras z naturalnego drewna 1

Taras z naturalnego drewna

Zastanawiasz się nad modernizacją swojego tarasu? Nie wiesz, na jaki materiał się zdecydować Taras z naturalnego drewna stanowi piękne oraz gustowne połączenie domu z ogrodem. Zachęca do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu i cieszy oko. Naturalny oraz szlachetny wygląd drewna kusi wiele osób, które mają w planach budowę tarasu.

Taras z naturalnego drewna pozwoli poczuć Ci się jak w domu

taras z naturalnego drewna obrazek

Drewno  i obiekty z niego wykonane, takie jak tarasy drewniane, mają uspokajające działanie na ludzki umysł, który postrzega drewno za ciepły materiał, tworzący odprężające poczucie intymności.  Wiele badań skupia się teraz na psychologicznych efektach związanych z wyborem materiałów i dekoracji do domu, miejsca, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie, a wszyscy naukowcy zdają się zgadzać w jednej kwestii: jeżeli wybierasz drewno na taras, ganek czy ścieżkę prowadzącą do domu, automatycznie tworzysz naturalne przedłużenie wnętrza domu,  które zwykle jest odcięte przez używanie twardszych, chłodniejszych materiałów.

Dla tych,  którzy kochają spędzać czas na patio czy tarasie,  ponieważ postrzegają je jako miejsca gdzie można odpocząć i zrelaksować się, taras drewniany bez wątpienia będzie najlepszą opcją.

Drewno na taras

Inną kwestią przemawiającą na korzyść naturalnego drewna jest jego siła.  Gatunki drzew, z których wykonywane są drewniane deski tarasowe, pochodzą z żywych,  wilgotnych środowisk. Takie drzewa w naturalnym środowisku muszą radzić sobie z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi i stworzyły wiele naturalnych, bardzo efektywnych barier przeciwko szkodliwym warunkom. Jeżeli zdecydujesz się na taras drewniany, zyskujesz także wszystkie inne zalety tego niesamowitego materiału:  pochodzi z odnawialnych zasobów, a do jego pielęgnacji niepotrzebne są żadne chemiczne środki, więc jest to wybór idealny dla osób troszczących się o środowisko. Ponadto ze względu na swoją odporność na zmiany pogody i różne warunki, jest idealne także na taras wokół basenu.

Sprawdź też: Drewno egzotyczne na taras – jakie wybrać?

Tarasy drewniane

Drewno jest materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. To trend związany z japońska tradycją, która łączy ze sobą wodę, rośliny, skały i inne naturalne materiały, aby rozmyć jasną granicę między wnętrzem domu a jego otoczeniem. Co więcej, drewniane deski tarasowe są proste w montażu i można je położyć na już istniejącym podłożu, bez względu na to, czy to ziemia, czy betonowa wylewka. To duża przewaga, zwłaszcza jeżeli pod powierzchnią planowanego tarasu znajdują się rury. W razie jakiegoś problemu i konieczności dostania się do instalacji nie będzie problemem demontaż i ponowny montaż desek tarasowych.

Ostatnia rzecz, o której należy pamiętać myśląc o drewnie: pamiętaj, aby zawsze stawiać na jakość, jeżeli  chodzi o deski tarasowe. Odpowiednio wybrane deski tarasowe dobrej jakości będą służyć Ci przez lata i zawsze będą wyglądać jak nowe. 

Taras z naturalnego drewna - zainteresowany?

Aby dokonać odpowiedniego wyboru i mieć pewność, że wybierasz deski najwyższej jakości zapoznaj się z naszą ofertą. Jeśli chciałbyś zrealizować taras z naturalnego drewna – skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci stworzyć idealny taras drewniany.

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments