Zadzwoń do nas

biuro - 12 444 78 98 sprzedaż - 12 444 79 80

Godziny otwarcia

pn. - pt. 9:00 - 16:00

Deski na balkon – deski tarasowe drewniane

deski na balkon obraz 10
19 grudnia 2019 Łukasz Brak komentarzy

Deski na balkon – deski tarasowe drewniane

Chcesz wykończyć podłogę na swoim balkonie i standardowo planujesz użyć do tego mrozoodpornych płytek ceramicznych? To faktycznie bardzo popularne rozwiązanie, ale zdecydowanie nie jedyne. Wydaje Ci się, że drewniana podłoga na balkonie to dobry pomysł? Wybierz z nami odpowiedni materiał. Co więcej, jeśli masz obawy, zawsze możesz zdecydować się na kompozyt. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkowy i przytulny balkon, sprawdź już teraz, jakie alternatywy dla płytek oferuje rynek!

Drewniane deski na balkon to dobry pomysł

Nigdy nie myślałeś o tym, aby podłogę na balkonie wyłożyć świeżym, jeszcze pachnącym drewnem? To błąd, gdyż zyskasz na tym dużo więcej, niż przy zwykłych płytkach ceramicznych.

deska tarasowa obrazek 2

Drewno to materiał piękny, unikalny i cieszący oczy przy każdym spojrzeniu. Co więcej, jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Doskonale wiesz, czym może skończyć się upadek na twardej ceramice, prawda? Drewno, choć solidne, jest miększe i skutecznie amortyzuje takie upadki.

Dodatkowo trudniej je uszkodzić. Upadek kubka czy ceramicznej doniczki z kwiatami? To może zdarzyć się na balkonie każdemu. Nawet wysokiej klasy płytki ceramiczne mogą po takim zdarzeniu popękać. Drewno na pewno przetrwa bliskie spotkanie z ciężkimi przedmiotami, często nawet bez żadnej skazy.

Najważniejsze jest jednak to, że drewno zapewnia przyjemne wrażenie ciepła. Nawet zimą wyjście na chwilę na balkon będzie dużo przyjemniejsze, gdy stąpa się do deskach, a nie zmarzniętej ceramice.

Sprawdź też: Deska tarasowa – postaw na naturalne drewno

Jaka deska na taras będzie najlepsza na balkon?

Otwarte pozostaje pytanie, na jakie konkretnie deski się zdecydować. To ważne, gdyż drewno ze swojej natury nie zawsze jest odporne na trudne warunki atmosferyczne. Przeświadczenie o tym, że jest to standard, wiele osób skutecznie odciąga od pomysłu ich wykorzystania na balkonie.

deski na balkonie

Istotnie, niektóre gatunki drewna bardzo szybko gniją, butwieją, pokrywają się mchem lub pękają w czasie bardzo upalnych i suchych dni. Oczywiście można temu zapobiegać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków konserwujących i odświeżających drewniane deski. Choć nie są one drogie, to jednak ciągłe zabezpieczanie podłogi może być uciążliwe.

Jeśli chcesz kupić porządne deski na balkon, przy których nie będziesz tracić czasu na konserwację, postaw na gatunki egzotyczne. Zalicza się do nich między innymi bangkirai, cumaru, ipa, tatajuba czy bardzo popularna massaranduba. Co w nich wyjątkowego? Posiadają naturalne właściwości uodparniające je na działanie wilgoci, mrozu i promieniowania UV. Niekonserwowane nawet latami mogą zachować swój piękny wygląd.

Sprawdź: Drewno egzotyczne na taras – jakie wybrać?

Jeśli wolisz coś bardziej krajowego, również masz pewne pole do manewru. Modrzew syberyjski to gatunek, który świetnie sprawdza się na otwartej przestrzeni. Tak naprawdę przy wyborze desek musisz kierować się jedną zasadą, wilgotnością materiału. W idealnym stanie mieści się ona w granicach pomiędzy 25, a 30%. Niezależnie na jaki rodzaj drewna się zdecydujesz, z pewnością będzie o wiele praktyczniejszy i ładniejszy niż płytki ceramiczne!

Sprawdź: Czy modrzew syberyjski nadaje się na taras?

Deski na balkon montaż – porady

Czas na kilka cennych porad technicznych, dzięki którym unikniesz błędów montażowych. To przez nie bardzo często drewniana podłoga w krótkim czasie traci swój piękny wygląd. Podstawą jest zachowanie spadku podłoża. Jeśli posadzka balkonu jest idealnie wypoziomowana, musisz ją delikatnie przebudować. 3% spadek od okien do balustrady – to idealna sytuacja. Dzięki temu woda nie będzie długo zalegać na podłodze.

Deski na balkon - deski tarasowe drewniane 1

Musisz również zwrócić uwagę na różnicę poziomów pomiędzy posadzką oraz podłogą pokoju przylegającym do balkonie. Drewniana podłoga zawsze powinna być trochę niżej. Jeśli jednak różnica jest za duża i przekracza 6,5 cm, trzeba ją zniwelować. W tym celu pod podłogą montuje się legary. Gdy różnica jest mniejsza, niestety nie można stosować grubych desek. Musisz wtedy postawić na gotowe, drewniane płytki podłogowe.

Pamiętaj jeszcze o zabezpieczeniu podłoża. Na balkonie najczęściej jest beton, który trzeba pokryć powłoką poliuretanową. Zapobiegnie to wsiąkaniu wody wpadającej pod deski w mury. Dodatkowo z drewna spływają garbniki, które są groźne dla takiej posadzki. Poliuretan zabezpieczy również przed tym.

Sprawdź też: Deski na taras – co sprawdzi się najlepiej?

Deski tarasowe kompozytowe na balkonie

Tak, jak wspominaliśmy na początku, możesz zdecydować się na pewną alternatywę dla drewna. Są nią deski kompozytowe, które w ostatnich latach cieszą się wręcz ogromną popularnością. Co trzeba o nich wiedzieć?

Deski na balkon - deski tarasowe drewniane 2

Jak sama nazwa wskazuje, kompozyt jest tworzywem sztucznym, ale w tym przypadku tylko częściowo. Drobno zmielone drewno (mączkę), miesza się z kompozytami, a następnie prasuje i wytwarza w ten sposób deski. Tworzywem sztucznym może być:

polichlorek winylu PVC,
polipropylen PP
polietylen o zwiększonej gęstości HDPE

Wybierz kompozyt wykonany z PCV

W składzie tańszych desek kompozytowych znajdziesz niestety domieszki PP lub HDPE i nie jest to rozwiązanie polecamy. Tworzywa te dość szybko ulegają degradacji, a do tego mogą być nawet łatwopalne! Jeśli decydujesz się na kompozyty, powinieneś wybierać te wykonane z PVC. Są trwałe, bezpieczne i estetyczne jednocześnie.

Po co w ogóle miesza się drewno z tworzywem? Takie połączenie pozwala zachować w miarę naturalny wygląd deski, przy całkowitym wyeliminowaniu wad drewna. Dzięki dodatkom kompozytowym materiał jest niepodatny na działanie wilgoci, mrozu oraz promieniowania UV. Z biegiem czasu może jedynie bardzo delikatnie blednąć (dotyczy to szczególnie tańszych desek).

Pozornie im więcej drewna tym lepiej, ale nie w tym przypadku. Kompozyty są drogie, przez co producenci często dodają ich mniej, niż samej mączki. Za dużo drewna powoduje jednak, że deski są podatniejsze na trudne warunki atmosferyczne i mogą nawet wchłaniać wilgoć. Powszechnie uznaje się, że mieszanka 50/50 to absolutne maksimum. Jeśli drewno dominuje w składzie, lepiej takich desek nie kupować.

Ile kosztują kompozytowe deski na balkon?

Zastanawiasz się pewnie teraz, czy jest to droga inwestycja? Jeśli planujesz kupić kompozyt zamiast rodzimych gatunków drewna, to faktycznie możesz być zaskoczony ceną. Deski kompozytowe są drogie, ale z drugiej strony pamiętaj, jak wiele dzięki nim zyskujesz. To spokój na długie lata – nie musisz malować i konserwować, a i samo czyszczenie takie podłogi jest bajecznie proste.

Koszt zakupu kompozytu można tak naprawdę porównać do ceny desek wykonanych z drewna egzotycznego. Czy w takim razie jest to rozwiązanie dla Ciebie? Na to pytanie musisz już odpowiedzieć sobie sam.

Sprawdź też: Taras drewniany cena – ile on właściwie kosztuje?

Montaż kompozytu lub drewna na balkonie

Kwestie techniczne poruszaliśmy już wcześniej i mają one zastosowanie nie tylko do drewna, ale i kompozytu. Nie ma również różnic w kwestii przygotowania podłoża. Również trzeba zwrócić uwagę na spadek oraz pomierzyć wysokości. Jeśli różnice są za duże, trzeba zastosować dodatkowe legary lub podpory.

Deski na balkon - deski tarasowe drewniane 3

Różnice zaczynają się jednak wtedy, gdy przychodzi już do samego montażu. Klasyczne deski na balkon skręca się śrubami lub zbija gwoźdźmi. Pamiętaj, aby stosować produkty nierdzewne! Najtańsze śruby i gwoździe szybko pokryją się rdzą. Wygląda to nieestetycznie, ale dodatkowo korozja niszczy strukturę drewna. Z biegiem czasu w okolicach punktów montażowych zaczną pojawiać się uszkodzenia desek.

Montaż desek kompozytowych na balkonie

Deski kompozytowe natomiast mocuje się na specjalne klipsy. Masz tutaj do czynienia z tworzywem sztucznym i dlatego kategorycznie nie wbijaj w nie żadnych gwoździ. Możesz zastosować jedynie wkręty. Przydadzą się one w tych miejscach, gdzie docinałeś deski (usuwasz fabryczne punkty montażowe). Praktycznie każdy producent oferuje tzw. systemy, czyli gotowe do montażu zestawu. Znajdziesz tam wszystkie elementy potrzebne do zamocowania podłogi. Tak naprawdę do kompozytu nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi i spokojnie poradzisz sobie z tym na własną rękę.

W obu przypadkach musisz jednak pamiętaj o pozostawieniu szczeliny. Szczególnie naturalne drewno potrzebuje „miejsca do pracy”. Materiał kurczy się i rozszerza w zależności od temperatury. Jeśli deski ułożyć na ścisk, będą się one o siebie wiecznie ocierać. Duże naprężenia uszkadzają strukturę i mogą doprowadzić nawet do pękania materiału. Pamiętaj o tym!

Podesty drewniane na balkon

Pamiętasz, ja wspominaliśmy o zbyt małej różnicy w poziomach? Jeśli spotkasz się z taką sytuacją, możesz zdecydować się na specjalne panele. Dostępne są one zarówno w wersji drewnianej, jak i kompozytowej. Panel to nic innego jak kwadratowa płytka, bardzo cienka, ale jednocześnie prosta w montażu. Kompozyt standardowo mocuje się na zatrzaski, a drewno skręcając lub zbijając.

Co warte wspomnienia, drewnem możesz udekorować również swoją balustradę. Zamiast plastikowych, giętkich wiatrochronów, wystarczy zbić kratownicę i zamocować ją do barierki. Do niej następnie mocuje się deseczki drewniane lub kompozytowe. Całość wygląda naprawdę pięknie i naturalnie.

Profesjonalne realizacje do domu i ogrodu

taras drewniany montaż

Jeśli zainteresowała Cię taka kompozycja wykończenia balkonu, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. W ofercie mamy deski na tarasy i szeroki wybór najlepszych materiałów na zabudowę balkonu. Jednocześnie oferujemy swoje wsparcie techniczne – możemy kompleksowo zająć się montażem!

Nasza firma oferuje profesjonalne doradztwo w doborze materiałów, jeśli zastanawiasz się jakie deski na tarasie wybrać, czy też chciałbyś kompleksowo zlecić nam realizacje tarasu z drewna lub elewacji drewnianej, zapraszamy do naszych kontaktu z naszym specjalistą. W ramach naszych usług wchodzi również sprzedaż materiałów, w tym deski kompozytowe, deski tarasowe, legary, akcesoria itd… Jeszcze raz zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Opinie naszych zadowolonych klientów potwierdzają, że warto nam zaufać!

Łukasz

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Dodaj komentarz

Montaż & Sprzedaż

Kompleksowo zajmujemy się realizacją tarasów oraz elewacji drewnianych. Posiadamy własny punkt sprzedaży oraz prowadzimy inwestycje dla klientów prywatnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. View more
Cookies settings
Akceptuję
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Polityka Prywatności

Poniższa Polityka Prywatności określa zasady zapisywania i uzyskiwania dostępu do danych na Urządzeniach Użytkowników korzystających z Serwisu do celów świadczenia usług drogą elektroniczną przez Administratora oraz zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych Użytkowników, które zostały podane przez nich osobiście i dobrowolnie za pośrednictwem narzędzi dostępnych w Serwisie. Poniższa Polityka Prywatności jest integralną częścią Regulaminu Serwisu, który określa zasady, prawa i obowiązki Użytkowników korzystających z Serwisu.

§1 Definicje

 • Serwis - serwis internetowy "Hardwood.pl" działający pod adresem https://hardwood.pl
 • Serwis zewnętrzny - serwisy internetowe partnerów, usługodawców lub usługobiorców współpracujących z Administratorem
 • Administrator Serwisu / Danych - Administratorem Serwisu oraz Administratorem Danych (dalej Administrator) jest firma "IZOLBAU - MARCIN WIŚNIOWSKI, HARDWOOD - MARCIN WIŚNIOWSKI, VIRTUAL IT - MARCIN WIŚNIOWSKI", prowadząca działalność pod adresem: Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia, o nadanym numerze identyfikacji podatkowej (NIP): 868-16-43-914, świadcząca usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu
 • Użytkownik - osoba fizyczna, dla której Administrator świadczy usługi drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu.
 • Urządzenie - elektroniczne urządzenie wraz z oprogramowaniem, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu
 • Cookies (ciasteczka) - dane tekstowe gromadzone w formie plików zamieszczanych na Urządzeniu Użytkownika
 • RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
 • Dane osobowe - oznaczają informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej
 • Przetwarzanie - oznacza operację lub zestaw operacji wykonywanych na danych osobowych lub zestawach danych osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 • Ograniczenie przetwarzania - oznacza oznaczenie przechowywanych danych osobowych w celu ograniczenia ich przyszłego przetwarzania
 • Profilowanie - oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących efektów pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się
 • Zgoda - zgoda osoby, której dane dotyczą oznacza dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne okazanie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania potwierdzającego, przyzwala na przetwarzanie dotyczących jej danych osobowych
 • Naruszenie ochrony danych osobowych - oznacza naruszenie bezpieczeństwa prowadzące do przypadkowego lub niezgodnego z prawem zniszczenia, utracenia, zmodyfikowania, nieuprawnionego ujawnienia lub nieuprawnionego dostępu do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych
 • Pseudonimizacja - oznacza przetworzenie danych osobowych w taki sposób, by nie można ich było już przypisać konkretnej osobie, której dane dotyczą, bez użycia dodatkowych informacji, pod warunkiem że takie dodatkowe informacje są przechowywane osobno i są objęte środkami technicznymi i organizacyjnymi uniemożliwiającymi ich przypisanie zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej
 • Anonimizacja - Anonimizacja danych to nieodwracalny proces operacji na danych, który niszczy / nadpisuje "dane osobowe" uniemożliwiając identyfikację, lub powiązanie danego rekordu z konkretnym użytkownikiem lub osobą fizyczną.

§2 Inspektor Ochrony Danych

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, którym jest MARCIN WIŚNIOWSKI. Z Inspektorem można się skontaktować poprzez adres e-mail: biuro@hardwood.pl, telefonicznie pod numerem 12 444 78 98 lub pisemniepisząc na adres Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia. Z Inspektorem Ochrony Danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych.

§3 Rodzaje Plików Cookies

 • Cookies wewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez system teleinformatyczny Serwisu
 • Cookies zewnętrzne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez systemy teleinformatyczne Serwisów zewnętrznych. Skrypty Serwisów zewnętrznych, które mogą umieszczać pliki Cookies na Urządzeniach Użytkownika zostały świadomie umieszczone w Serwisie poprzez skrypty i usługi udostępnione i zainstalowane w Serwisie
 • Cookies sesyjne - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne podczas jednej sesji danego Urządzenia. Po zakończeniu sesji pliki są usuwane z Urządzenia Użytkownika.
 • Cookies trwałe - pliki zamieszczane i odczytywane z Urządzenia Użytkownika przez Serwis lub Serwisy zewnętrzne do momentu ich ręcznego usunięcia. Pliki nie są usuwane automatycznie po zakończeniu sesji Urządzenia chyba że konfiguracja Urządzenia Użytkownika jest ustawiona na tryb usuwanie plików Cookie po zakończeniu sesji Urządzenia.

§4 Bezpieczeństwo składowania danych

 • Mechanizmy składowania i odczytu plików Cookie - Mechanizmy składowania, odczytu i wymiany danych pomiędzy Plikami Cookies zapisywanymi na Urządzeniu Użytkownika a Serwisem są realizowane poprzez wbudowane mechanizmy przeglądarek internetowych i nie pozwalają na pobieranie innych danych z Urządzenia Użytkownika lub danych innych witryn internetowych, które odwiedzał Użytkownik, w tym danych osobowych ani informacji poufnych. Przeniesienie na Urządzenie Użytkownika wirusów, koni trojańskich oraz innych robaków jest także praktycznie niemożliwe.
 • Cookie wewnętrzne - zastosowane przez Administratora pliki Cookie są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników i nie zawierają skryptów, treści lub informacji mogących zagrażać bezpieczeństwu danych osobowych lub bezpieczeństwu Urządzenia z którego korzysta Użytkownik.
 • Cookie zewnętrzne - Administrator dokonuje wszelkich możliwych działań w celu weryfikacji i doboru partnerów serwisu w kontekście bezpieczeństwa Użytkowników. Administrator do współpracy dobiera znanych, dużych partnerów o globalnym zaufaniu społecznym. Nie posiada on jednak pełnej kontroli nad zawartością plików Cookie pochodzących od zewnętrznych partnerów. Za bezpieczeństwo plików Cookie, ich zawartość oraz zgodne z licencją wykorzystanie przez zainstalowane w serwisie Skrypty, pochodzących z Serwisów zewnętrznych, Administrator nie ponosi odpowiedzialności na tyle na ile pozwala na to prawo. Lista partnerów zamieszczona jest w dalszej części Polityki Prywatności.
 • Kontrola plików Cookie
 • Zagrożenia po stronie Użytkownika - Administrator stosuje wszelkie możliwe środki techniczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych umieszczanych w plikach Cookie. Należy jednak zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa tych danych zależy od obu stron w tym działalności Użytkownika. Administrator nie bierze odpowiedzialności za przechwycenie tych danych, podszycie się pod sesję Użytkownika lub ich usunięcie, na skutek świadomej lub nieświadomej działalność Użytkownika, wirusów, koni trojańskich i innego oprogramowania szpiegującego, którymi może jest lub było zainfekowane Urządzenie Użytkownika. Użytkownicy w celu zabezpieczenia się przed tymi zagrożeniami powinni stosować się do zaleceń bezpiecznego korzystania z sieci.
 • Przechowywanie danych osobowych - Administrator zapewnia, że dokonuje wszelkich starań, by przetwarzane dane osobowe wprowadzone dobrowolnie przez Użytkowników były bezpieczne, dostęp do nich był ograniczony i realizowany zgodnie z ich przeznaczeniem i celami przetwarzania. Administrator zapewnia także, że dokonuje wszelkich starań w celu zabezpieczenia posiadanych danych przed ich utratą, poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń fizycznych jak i organizacyjnych.

§5 Cele do których wykorzystywane są pliki Cookie

 • Usprawnienie i ułatwienie dostępu do Serwisu
 • Personalizacja Serwisu dla Użytkowników
 • Umożliwienie Logowania do serwisu
 • Marketing, Remarketing w serwisach zewnętrznych
 • Usługi serwowania reklam
 • Usługi afiliacyjne
 • Prowadzenie statystyk (użytkowników, ilości odwiedzin, rodzajów urządzeń, łącze itp.)
 • Serwowanie usług multimedialnych
 • Świadczenie usług społecznościowych

§6 Cele przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe dobrowolnie podane przez Użytkowników są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Realizacji usług elektronicznych:
  • Usługi rejestracji i utrzymania konta Użytkownika w Serwisie i funkcjonalności z nim związanych
  • Usługi Newslettera (w tym przesyłania za zgodą treści reklamowych)
  • Usługi komentowania / polubienia wpisów w Serwisie bez konieczności rejestrowania się
  • Usługi udostępniania informacji o treści umieszczonych w Serwisie w serwisach społecznościowych lub innych witrynach.
 • Komunikacji Administratora z Użytkownikami w sprawach związanych z Serwisem oraz ochrony danych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora
Dane o Użytkownikach gromadzone anonimowo i automatycznie są przetwarzane w jednym z następujących celów:
 • Prowadzenie statystyk
 • Remarketing
 • Serwowanie reklam dostosowanych do preferencji Użytkowników
 • Obsługi programów afiliacyjnych
 • Zapewnienia prawnie uzasadnionego interesu Administratora

§7 Pliki Cookies Serwisów zewnętrznych

Administrator w Serwisie wykorzystuje skrypty javascript i komponenty webowe partnerów, którzy mogą umieszczać własne pliki cookies na Urządzeniu Użytkownika. Pamiętaj, że w ustawieniach swojej przeglądarki możesz sam decydować o dozwolonych plikach cookies jakie mogą być używane przez poszczególne witryny internetowe. Poniżej znajduje się lista partnerów lub ich usług zaimplementowanych w Serwisie, mogących umieszczać pliki cookies:

Usługi świadczone przez podmioty trzecie są poza kontrolą Administratora. Podmioty te mogą w każdej chwili zmienić swoje warunki świadczenia usług, polityki prywatności, cel przetwarzania danych oraz sposów wykorzystywania plików cookie.

§8 Rodzaje gromadzonych danych

Serwis gromadzi dane o Użytkownikach. Cześć danych jest gromadzona automatycznie i anonimowo, a część danych to dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników w trakcie zapisywania się do poszczególnych usług oferowanych przez Serwis. Anonimowe dane gromadzone automatycznie:
 • Adres IP
 • Typ przeglądarki
 • Rozdzielczość ekranu
 • Przybliżona lokalizacja
 • Otwierane podstrony serwisu
 • Czas spędzony na odpowiedniej podstronie serwisu
 • Rodzaj systemu operacyjnego
 • Adres poprzedniej podstrony
 • Adres strony odsyłającej
 • Język przeglądarki
 • Prędkość łącza internetowego
 • Dostawca usług internetowych
Dane gromadzone podczas rejestracji:
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Login
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Numer PESEL
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
 • Numer NIP
Dane gromadzone podczas zapisu do usługi Newsletter
 • Imię / nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Dane gromadzone podczas dodawania komentarza
 • Imię i nazwisko / pseudonim
 • Adres e-mail
 • Adres www
 • Adres IP (zbierane automatycznie)
Część danych (bez danych identyfikujących) może być przechowywana w plikach cookies. Cześć danych (bez danych identyfikujących) może być przekazywana do dostawcy usług statystycznych.

§9 Dostęp do danych osobowych przez podmioty trzecie

Co do zasady jedynym odbiorcą danych osobowych podawanych przez Użytkowników jest Administrator. Dane gromadzone w ramach świadczonych usług nie są przekazywane ani odsprzedawane podmiotom trzecim. Dostęp do danych (najczęściej na podstawie Umowy powierzenia przetwarzania danych) mogą posiadać podmioty, odpowiedzialne za utrzymania infrastruktury i usług niezbędnych do prowadzenia serwisu tj.:
 • Firmy, za pośrednictwem których świadczona jest usługa Newslettera
Powierzenie przetwarzania danych osobowych - Newsletter Administrator w celu świadczenia usługi Newsletter, korzysta z usług podmiotu trzeciego - serwisu MailChimp, . Dane wprowadzone w formularzu zapisu do newslettera są przekazywane, przechowywane i przetwarzane w serwisie zewnętrznym tego usługodawcy. Informujemy, że wskazany partner może modyfikować wskazaną politykę prywatności bez zgody Administratora.  

§10 Sposób przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników:
 • Dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską, chyba że zostały opublikowane na skutek indywidualnego działania Użytkownika (np. wprowadzenie komentarza lub wpisu), co sprawi, że dane będą dostępne dla każdej osoby odwiedzającej serwis.
 • Dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane osobowe nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.
Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie:
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) będą przekazywane poza Unię Europejską.
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji (profilowania).
 • Dane anonimiwe (bez danych osobowych) nie będą odsprzedawane podmiotom trzecim.

§11 Podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
  • art. 6 ust. 1 lit. a osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów
  • art. 6 ust. 1 lit. b przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy
  • art. 6 ust. 1 lit. f przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią
 • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000)
 • Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800)
 • Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83)

§12 Okres przetwarzania danych osobowych

Dane osobowe podane dobrowolnie przez Użytkowników: Co do zasady wskazane dane osobowe są przechowywane wyłącznie przez okres świadczenia Usługi w ramach Serwisu przez Administratora. Są one usuwane lub anonimizowane w okresie do 30 dni od chwili zakończenia świadczenia usług (np. usunięcie zarejestrowanego konta użytkownika, wypisanie z listy Newsletter, itp.) Wyjątek stanowi sytuacja, która wymaga zabezpieczenia prawnie uzasadnionych celów dalszego przetwarzania tych danych przez Administratora. W takiej sytuacji Administrator będzie przechowywał wskazane dane, od czasu żądania ich usunięcia przez Użytkownika, nie dłużej niż przez okres 3 lat w przypadku naruszenia lub podejrzenia naruszenia zapisów regulaminu serwisu przez Użytkownika Dane anonimowe (bez danych osobowych) gromadzone automatycznie: Anonimowe dane statystyczne, niestanowiące danych osobowych, są przechowywane przez Administratora w celu prowadzenia statystyk serwisu przez czas nieoznaczony

§13 Prawa Użytkowników związane z przetwarzaniem danych osobowych

Serwis gromadzi i przetwarza dane Użytkowników na podstawie:
 • Prawo dostępu do danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania dostępu do swoich danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do sprostowania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego sprostowania danych osobowych, które są nieprawidłowe lub / oraz uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do usunięcia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo żądania od Administratora niezwłocznego usunięcia danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do AdministratoraW przypadku kont użytkowników, usunięcie danych polega na anonimizacji danych umożliwiających identyfikację Użytkownika. Administrator zastrzega sobie prawo wstrzymania realizacji żądania usunięcia danych w celu ochrony prawnie uzasadnionego interesu Administratora (np. w gdy Użytkownik dopuścił się naruszenia Regulaminu czy dane zostały pozyskane wskutek prowadzonej korespondencji). W przypadku usługi Newsletter, Użytkownik ma możliwość samodzielnego usunięcia swoich danych osobowych korzystając z odnośnika umieszczonego w każdej przesyłanej wiadomości e-mail.
 • Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, m.in. kwestionowania prawidłowość danych osobowych, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo do przenoszenia danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo uzyskania od Administratora, danych osobowych dotyczących Użytkownika w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych w przypadkach określonych w art. 21 RODO, realizowane na żądanie złożone do Administratora
 • Prawo wniesienia skargi Użytkownikom przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych.

§14 Kontakt do Administratora

Z Administratorem można skontaktować się w jeden z poniższych sposobów
 • Adres pocztowy - IZOLBAU - MARCIN WIŚNIOWSKI, HARDWOOD - MARCIN WIŚNIOWSKI, VIRTUAL IT - MARCIN WIŚNIOWSKI, Wodociągowa 6A, 32-700 Bochnia
 • Adres poczty elektronicznej - biuro@hardwood.pl
 • Połączenie telefoniczne - 12 444 78 98
 • Formularz kontaktowy - dostępny pod adresem: /kontakt

§15 Wymagania Serwisu

 • Ograniczenie zapisu i dostępu do plików Cookie na Urządzeniu Użytkownika może spowodować nieprawidłowe działanie niektórych funkcji Serwisu.
 • Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprawidłowo działające funkcje Serwisu w przypadku gdy Użytkownik ograniczy w jakikolwiek sposób możliwość zapisywania i odczytu plików Cookie.

§16 Linki zewnętrzne

W Serwisie - artykułach, postach, wpisach czy komentarzach Użytkowników mogą znajdować się odnośniki do witryn zewnętrznych, z którymi Właściciel serwisu nie współpracuje. Linki te oraz strony lub pliki pod nimi wskazane mogą być niebezpieczne dla Twojego Urządzenia lub stanowić zagrożenie bezpieczeństwa Twoich danych. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zawartość znajdującą się poza Serwisem.

§17 Zmiany w Polityce Prywatności

 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności bez konieczności informowania o tym Użytkowników w zakresie stosowania i wykorzystywania danych anonimowych lub stosowania plików Cookie.
 • Administrator zastrzega sobie prawo do dowolnej zmiany niniejszej Polityki Prywatności w zakresie przetwarzania Danych Osobowych, o czym poinformuje Użytkowników posiadających konta użytkownika lub zapisanych do usługi newsletter, za pośrednictwem poczty elektronicznej w terminie do 7 dni od zmiany zapisów. Dalsze korzystanie z usług oznacza zapoznanie się i akceptację wprowadzonych zmian Polityki Prywatności. W przypadku w którym Użytkownik nie będzie się zgadzał z wprowadzonymi zmianami, ma obowiązek usunąć swoje konto z Serwisu lub wypisać się z usługi Newsletter.
 • Wprowadzone zmiany w Polityce Prywatności będą publikowane na tej podstronie Serwisu.
 • Wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą ich publikacji.
Save settings
Cookies settings