wrzesień 05 2017 1Comment
Czy modrzew syberyjski nadaje się na taras? 1

Czy modrzew syberyjski nadaje się na taras?

Drewniane wykończenie tarasu tworzy elegancką i stylową aranżację, która nigdy nie wyjdzie z mody. Naturalny taras drewniany prezentuje się doskonale w harmonii z innymi materiałami, ale jego zalety nie kończą się na względach estetycznych. Drewno bowiem posiada również szereg właściwości, które sprawiają, że to idealny wybór na podłogę zewnętrznych części domu czy mieszkania. Jaki konkretnie gatunek drewna wybrać, by cieszyć się wspaniałym efektem i trwałością na wiele lat? Warto poznać zalety drewna modrzewiowego z odmiany syberyjskiej.

Modrzew syberyjski – właściwości

Pośród gatunków drzew iglastych, to właśnie modrzew syberyjski zasługuje na największą uwagę, jeżeli chodzi o wykończenie tarasu. Jest tak między innymi ze względu na jego odpowiednia twardość. Dzięki temu deski tarasowe są trwałe, niezbyt podatne na ścieranie i odporna na wszelkie uszkodzenia, które mogłyby powstać w trakcie użytkowania. Duża wytrzymałość desek tego typu wynika z wysokiej gęstości własnej oraz wąskiej strefy drewna wczesnego. Są one odporne na niskie temperatury i opady.

Taras z drewniany z desek modrzewiowych

modrzew syberyjski obrazek 2

Tarasu drewnianego z desek modrzewiowych nie trzeba koniecznie impregnować, ponieważ słabo chłoną one wodę. To kolejny atut, który sprawia, że nawet przy częstej ekspozycji na wilgoć w powietrzu oraz opady w naszej strefie klimatycznej, taras zachowa trwałość i stylowy wygląd nawet do 15 lat. W  zastosowania impregnacji, deska będzie doskonale sprawowała się nawet przez 30 lat. Jak widać, jest to rozwiązanie na długo. Na szczęście cały czas jest na topie i nie zanosi się na to, by ta moda miała się zmienić. Drewno nieimpregnowane wraz z upływem czasu zmienia nieco swój wygląd i pokrywa się patyną, w związku z czym nabiera szarego odcienia. Oczywiście nie jest to żadna wada produktu. Wręcz przeciwnie, nadaje mu szlachetności i oryginalności.

Modrzew syberyjski impregnacja

By mieć pewność wieloletniego bezpieczeństwa oraz ochrony przed grzybami i pleśnią, można oczywiście drewniany taras zaimpregnować specjalnymi preparatami oraz posmarować olejem. W przypadku rezygnacji z impregnowania, konserwacja tarasu będzie się ograniczała tylko do czyszczenia. Drewno może być prawdziwą ozdobą tarasu, jeżeli całość konstrukcji z desek zostanie ułożona profesjonalnie.

Taras z modrzewia syberyjskiego

modrzew_taras

Właśnie dlatego rekomendujemy skorzystanie z usług naszej firmy – pomożemy Ci w wyborze i zakupie wyjątkowych desek na Twój drewniany taras, a nasi wyspecjalizowani fachowcy zajmą się później jego profesjonalnym położeniem. W ten sposób masz pewność, że Twój drewniany taras będzie pięknie wyglądał jeszcze przez długie lata.

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krucekekeke@o2.pl'
Przemysław
4 lat temu

Niestety jak każde drewno wymaga ponownej konserwacji. Mimo wszystko efekt przez pierwsze lata był dla mnie zadowalający.