grudzień 30 2019 0Comment
donice drewniane

Donice drewniane – doniczki ogrodowe z drewna

Donice drewniane, jeśli są solidnie wykonane, doskonale wpasowują się do ogrodu, tarasy drewniane i balkony. W naszej ofercie znajdą Państwo duże donice drewniane oraz mniejsze doniczki ogrodowe w przystępnych cenach, a co najważniejsze – w super jakości. Donice z drewna, oprócz doskonałego wyglądu, są również bardzo praktyczne, grube dno z otworami drenażowymi gwarantuje nam prawidłowy i bezproblemowy rozwój roślin. Zapraszamy!

Donice drewniane do ogrodu

Wszyscy chcemy, aby nasz ogród oraz taras wyglądał pięknie oraz przytulnie. Donice wykonane z przyjaznego i ciepłego drewna doskonale się w tej scenografii odnajdują. Tym bardziej, jeśli nasz taras jest wykonany z naturalnego drewna lub kompozytu. Oprócz swojego atrakcyjnego wyglądu, donice drewniane są również niezwykłe trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. 

Drewno, którego używamy do stworzenia donic, jest tym samym, którego używamy do tarasów drewnianych. Swoim nietuzinkowym kształtem oraz wyglądem doskonale podkreślają urok roślin i nadają naturalny wygląd. Donice drewniane świetnie pasują na taras lub balkon.

Donice drewniane - doniczki ogrodowe z drewna 1

Zalety donic drewnianych

Wielu naszych klientów decyduje się na drewniane donice z uwagi na ich wygląd oraz walory estetyczne. Często po prostu ceramiczne donice nie pasują do tarasów drewnianych. 

Kolejną przewagą donic wykonanych z drewna jest ich praktyczność funkcjonalna. Są o wiele lżejsze od donic ceramicznych i nie tłuką się, na donicach nie pojawiają się odpryski, a wiemy, że wiele osób przenosi rośliny na zimę do innych pomieszczeń i donice są narażone na mechaniczne uszkodzenia.

Donice wykonane przez nas są odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo są zaimpregnowane oraz solidnie zabezpieczone przed wilgocią.

Co wyróżnia nasze donice drewniane

Impregnowane są jedynie naturalnymi bejcami.

Nasze donice są solidnie wykonanie pod względem technicznym oraz estetycznym.

Tworzone przez nas donice drewniane gwarantują prawidłowy rozwój roślin z uwagi na drewniane otwory drenażowe. Nasze donice również można obsadzać z ziemią.

Donice są niezwykłe trwałe oraz odporne na warunki atmosferyczne.

SPRAWDŹ TEŻ: Taras przed domem

donica z drewna tatajuba

Jaką donice drewnianą kupić?

Zanim zdecydujesz się na zakup donicy drewnianej, przemyśl wcześniej jej zagospodarowanie na balkonie lub tarasie. Zastanów się, ile miejsca możesz przeznaczyć na donice i jakie rośliny w nich posadzisz. Przemyśl również, jakich rozmiarów donic potrzebujesz. Pamiętaj, że w donicach ogrodowych powinno znaleźć się dużo miejsca dla korzeni posadzonych roślin, które z czasem będą się rozrastać. 

Jeśli zdecydujesz się na ocieplenie donic, musisz przeznaczyć również dodatkowe 2-3cm grubości.  Jeśli mamy doradzać, praktyczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie donic drewnianych w mniejszych rozmiarach. Donica drewniana nie powinna zajmować zbyt wiele miejsca na balkonie, czy też tarasie. Powinna być proporcjonalnie dobrana do rozmiarów powierzchni. Dodatkowo, większa donica ogrodowa będzie po prostu ciężka. Tym bardziej jeśli zapełnimy ją ziemią, może być nam zwyczajnie ciężko ją przenosić do innego pomieszczenia, np. zimą. Jeśli zdecydujemy się na mniejsze donice ogrodowe to mamy również możliwość bawić się aranżacją, możemy je w dowolnym momencie poprzestawiać itd. W kilku doniczkach można tez uprawiać rośliny o różnych wymaganiach glebowych, co nie jest możliwe w jednej dużej donicy.

Donice drewniane na zamówienie

Wykonujemy donice z drewna egzotycznego i krajowego na zamówienie o dowolnych wymiarach i kształtach. Nasze donice drewniane są bardzo wytrzymałe i odporne na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Wypełnij nasz formularz lub skontaktuj się z nami. Zapraszamy!

  Dane kontaktowe

  Dane techniczne

  admin

  Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments