sierpień 11 2018 0Comment
materiał na taras

Deska kompozytowa – solidny materiał na taras

Decyzja o budowie własnego tarasu obok domu została już podjęta? Czas w takim razie zająć się wyborem drewna, które idealnie nada się do tego projektu. Oprócz naturalnego drewna coraz większą popularność zdecydowanie zyskuje deska kompozytowa. Choć materiał ten jest w dużej mierze sztuczny, to jednak zachowuje wygląd bardzo podobny do naturalnego drewna, a przy tym jest on pozbawiony większości wad owego materiału. Jakie są najważniejsze zalety kompozytu, jak można go wykorzystać i czy jego zakup będzie kosztowny?

Taras z kompozytu

Zdecydowanie najczęściej wybór pada właśnie na kompozyt z tego powodu, że taki taras w zasadzie jest bezobsługowy. Po jego wybudowaniu możemy zapomnieć o konserwacjach, a samo czyszczenie w zasadzie kończy się na wykorzystaniu myjki ciśnieniowej, z której pomocą szybko usuniemy z tarasu wszelkie zanieczyszczenia.

Przede wszystkim deska kompozytowa jest w pełni odporna na działanie wilgoci, czego nie można powiedzieć o naturalnym drewnie. Do jej wykonania wykorzystano mączkę drzewną wymieszaną i dokładnie połączoną właśnie z materiałem kompozytowym. To właśnie z tego powodu przygotowany materiał budowlany jest bardzo podobny do drewna, ale w pełni odporny na działanie wilgoci. Po wykonaniu tarasu nie będziemy musieli martwić się o jego konserwację i na pewno latami będzie on cieszył nasz wzrok.

Sprawdź też: Taras kompozytowy

Deska kompozytowa ceny

deska kompozytowa obrazek 1Tak, nie da się ukryć tego, że materiały kompozytowe do wykonania tarasu są stosunkowo drogie i tutaj naprawdę przestrzegamy przed poszukiwaniem zbyt atrakcyjnych okazji. Jakość takich desek może być bardzo zróżnicowana zależnie od tego, ile materiału kompozytowego wykorzystano do ich wykonania. Przy bardzo tanich deskach, niskiej jakości, możemy dość szybko doświadczyć zjawiska blaknięcia koloru oraz lekkiego odkształcania się. Dobrej jakości deska również będzie traciła swój kolor, ale zdecydowanie wolniej i w dużo mniejszym stopniu.

Decydując się na wybór tego materiału, musimy tak naprawdę nastawić się na koszt od 100 do 200 zł za każdy mkw. naszego tarasu. Służymy tutaj swoją profesjonalną pomocą w wyborze, posiadając w ofercie wyłącznie najlepsze materiały, solidnie wykonane, które gwarantują wieloletnią wytrzymałość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jak wygląda budowa tarasu?

W przypadku kompozytów budowa naszego wymarzonego tarasu jest bardzo prosta i w zasadzie, jeśli tylko mamy trochę samozaparcia, możemy zająć się tym samodzielnie. Producenci dostarczają swoje materiały razem z elementami montażowymi. Deska kompozytowa jest mocowana do legarów z pomocą specjalnych spinek, a więc nie musimy mieć żadnych specjalistycznych narzędzi. Trzeba jedynie pamiętać o wykonaniu porządnej podbudowy.

Sprawdź też: Jak zbudować taras?

Deska kompozytowa – wady

deska kompozytowa obrazek 2Wiemy już, że deska kompozytowa jest bardzo odporna na działanie wilgoci, nie trzyma się jej pleśń czy mech, jest łatwa w czyszczeniu, a do tego naprawdę prosta w montażu. Istnieją jednak pewne wady tego materiału, o których koniecznie należy pamiętać. Najczęściej wymienia się tutaj dość mocne nagrzewanie materiału, które odczujemy podczas upalnych, letnich dni. Niestety chodzenie boso po tarasie może być mało komfortowe.

Dla niektórych wadą jest również to, że przy kompozycie trudno liczyć na fantazyjne kształty tarasu. Obróbka tego materiału jest bowiem dość trudna, wymaga specjalistycznej wiedzy oraz posiadania profesjonalnych narzędzi.

Naszym zdaniem jednak są to wady naprawdę akceptowalne, o których szybko zapomnimy. Nasz taras będzie bowiem wyglądał praktycznie, jak ten wykonany z drewna, ale za to nie będziemy musieli się martwić jego zabezpieczaniem. Deska kompozytowa jest oczywiście droższa, lecz nie musi być to wadą, gdyż raz postawiony taras posłuży nam wiele długich lat, a więc inwestycja szybko się zwróci.

Zapraszamy do sprawdzenia szerokiego wyboru tego materiału w naszej ofercie. Sprzedajemy najlepsze na rynku deski w konkurencyjnej cenie i oferujemy swoje profesjonalne wsparcie techniczne.

admin

Pracuje w Hardwood.pl i zajmuje się budową tarasów z drewna i kompozytu. Wyróżnia mnie wysoka kultura pracy i najwyższa staranność. Swoje doświadczenie zdobywałem w pracy za granicą. Z zawodu jestem stolarzem i z obróbką drewna mam styczność od małego dziecka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments